O mnie

Moje zdjęcie

Uważam, że powiedzieć o kimś ---,,Kura domowa "--- to komplement .

poniedziałek, 20 lutego 2012

Knedlowa rolada ze szpinakiem


Bardzo smaczny dodatek do mięs w sosie. Wbrew pozorom wcale nie jest skomplikowana przy robieniu. Mniej przy niej  pracy niż z kopytkami .A smakuje taki knedel wyśmienicie ( można też robić z takiego ciasta okrągłe knedle z farszem szpinakowym )Czas : 1 godzina 

Składniki :
1 kg ziemniaków ugotowanych
 2  szklanki mąki
 1 jajko
  szczypta soli
  olej słonecznikowy
1 szklana mrożonego szpinaku
1 mini kostka czosnkowa Knorra
pieprz mielony
1 łyżeczka masła
  

Szpinak podsmażyć na maśle, doprawić mini kostką czosnkową , pieprzem .Dusić chwile by sok odparował. Ostudzić . .Ziemniaki utłuc na gładkie puree. Zagnieść ciasto ( jak na kopytka ) z ziemniaków, jajka , szczypty soli  i takiej ilości mąki by ciasto było zwarte ale nie twarde . Ciasto ziemniaczane rozłożyć na wysypanym mąka blacie kuchennym ( stolnicy ) na kształt prostokąta  o grubości 2 cm . Na ciasto wyłożyć szpinak .Zwinąć ciasto jak roladę wzdłuż dłuższego boku . Lnianą serwetkę wysmarować olejem . Zawinąć w nią roladę ziemniaczaną . Gotować w osolonym wrzątku przez 20  minut od ponownego zagotowania po włożeniu knedla do wrzątku . Wyjąć . Zostawić by dobrze odciekła . Odwinąć . Pokroić w grube plastry .

Jeśli jest przygotowana wcześniej  to pozostawić w serwecie i podgrzewać tak zawiniętą na parze bezpośrednio przed podaniem .

Jeśli miało bo to być to samodzielne danie to można dać więcej szpinaku.

Brak komentarzy: