O mnie

Moje zdjęcie

Uważam, że powiedzieć o kimś ---,,Kura domowa "--- to komplement .

czwartek, 17 listopada 2011

,, Sekrety soczystych piersi " z kostką rosołową z kury marki Knorr - 1

Moje zamiłowanie do produktów Knorra jest ogólnie znane .Od bardzo dawna korzystam z tych produktów nic więc dziwnego , że z przyjemnością biorę udział w akcji :
Blogerzy przygotowują 2 potrawy w których pierś z kurczaka nacierana jest przed dalszą obróbką roztartą z oliwą  kostką bulionu z kury -i wstawiają na swój bloog  przepisy pokazujące gotową potrawę i etapy jej przygotowania . 
Zapraszam do zajrzenia na stronę Przepisy.pl w zakładkę Konkursy - wszyscy możecie spróbować swoich sił w konkursie otwartym .
Pierś kurczaka grillowana na przekąskę
Czas : 30 minut
Składniki :
1 pojedyncza pierś z kurczaka
1 Kostka rosołowa z kury
3 łyżki oliwy
1 korniszon
4 marynowane pieczarki
2 miniaturowe papryczki marynowane
zielenina


Rozetrzeć kostkę bulionową z oliwą  ( 2 łyżki ) na pastę .Natrzeć nią mięso i zostawić na 30 minut. 

Upiec na patelni grillowej na rumiano.

Ostudzić . Pokroić w cienkie plasterki ( ukosem ) .

Podawać ułożone w wachlarz w towarzystwie pikli , zieleniny - skropioną 1 łyżka oliwy z świeżą bagietką ( może być lekko podpieczona )
Mięso natarte pastą przyprawową zrobioną z roztartej w oliwie  kostki bulionowej  nabiera głębokiego smaku . To tak jak by wzmocnić jego smak dodatkowym aromatem esencjonalnego domowego rosołu - kupny kurczak smakuje jak taki ,, grzebiący " ze wsi  .

2 komentarze:

Beata pisze...

reklama dźwignią handlu; super pomysł

Babciagramolka-Bunia pisze...

Beatko- każdy może wziąść udział w konkursie - a ja robię to akurat z przyjemnością bo produktów Knorra używam od zawsze i bardzo sobie je chwalę ( nawet co niektórzy mają mi za złe ich stosowanie - ale co ja na to poradzę, ze wolę Knorra niż inne firmy ) .Genetycznie to chyba mam bo jak opowiada Mama -Babcia przed wojną kupowała maggi w płynie Knorra w takich charakterystycznych kwadratowych buteleczkach - jeszcze były takie malutkie kostki maggi ( te to już ja pamiętam bo druga Babcia dostawała je w paczkach od siostry z USA ) .Knorr to bardzo stara firma - szkoda tylko , ze nie wszystkie produkty są w Polsce dostępne . Fantastyczne są np. kostki bulionowe rybne , baranie , wieprzowe z szynki ( przywoziłam sobie z Anglii od dzieciaków )